Wynik na obecność z krwi przeciwciał Helicobacter Pylori

Witam. Mam 20 lat. Dziś odebrałam wynik na obecność z krwi przeciwciał Helicobakter Pylori. Dodam że pierwszy raz robiłam tego typu badanie na tą bakterie. Proszę o interpretacje wyniku.. Norma wynosi do 20 IU/ml. Mój wynik wynosi 41.3 i jest dodatni.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!
Testy na obecność przeciwciał przeciw H.pylori są najbardziej popularne i niestety, najmniej przydatne w diagnostyce tego zakażenia. Taki wynik świadczy jedynie o tym, że Pani układ odpornościowy wytworzył przeciwciała w wyniku kontaktu z tą bakterią - ale nie mówi o tym, kiedy do tego doszło. Dodatni wynik, nawet w wysokim mianie nie przesądza o aktualnej infekcji H. pylori. Spośród metod nieinwazyjnych lepsze są badania na obecność antygenu H. pylori w kale lub oddechowy test ureazowy. Najlepszą metoda pozostaje badanie histopatologiczne wycinka z żołądka lub test ureazowy z użyciem wycinka (do obu badań konieczne jest wykonanie gastroskopii).
Sam dodatni wynik testu "z krwi" nie daje podstaw do leczenia i nie powinno go się stosować do oceny skuteczności leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty