Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik na obecność z krwi przeciwciał Helicobacter Pylori

Witam. Mam 20 lat. Dziś odebrałam wynik na obecność z krwi przeciwciał Helicobakter Pylori. Dodam że pierwszy raz robiłam tego typu badanie na tą bakterie. Proszę o interpretacje wyniku.. Norma wynosi do 20 IU/ml. Mój wynik wynosi 41.3 i jest dodatni.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam!
Testy na obecność przeciwciał przeciw H.pylori są najbardziej popularne i niestety, najmniej przydatne w diagnostyce tego zakażenia. Taki wynik świadczy jedynie o tym, że Pani układ odpornościowy wytworzył przeciwciała w wyniku kontaktu z tą bakterią - ale nie mówi o tym, kiedy do tego doszło. Dodatni wynik, nawet w wysokim mianie nie przesądza o aktualnej infekcji H. pylori. Spośród metod nieinwazyjnych lepsze są badania na obecność antygenu H. pylori w kale lub oddechowy test ureazowy. Najlepszą metoda pozostaje badanie histopatologiczne wycinka z żołądka lub test ureazowy z użyciem wycinka (do obu badań konieczne jest wykonanie gastroskopii).
Sam dodatni wynik testu "z krwi" nie daje podstaw do leczenia i nie powinno go się stosować do oceny skuteczności leczenia.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy