Wynik badania krwi w kierunku Helicobacter pylori a kaszel

Wynik badania krwi: "P-ciała p/Helicobakter pylori dodatni komentarz-ciała p/Helicobakter pylori: W badanej surowicy stwiedzono obecność przeciwciał w klasie IgG przeciw Helicobacter pylori. Oznaczenie wykonano immunochromatograficznym testem jakościowym". Czy powinnam udać sie z tym wynikiem do lekarza? Czy należy to leczyć? od 2 tyg mam męczący kaszel bez innych objawów, nie miałam wczesniej grypy czy to moze byc ta bakteria? Dodam , ze od 1,5 mam refluks. Controloc brałam do marca 2014.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza. Proszę udać się do lekarza rodzinnego.

Magdalena Mroczek

IgG przeciw H.pylori potwierdzają jedynie kontakt bakterią, ale nie mówią nic o tym czy zakażenie jest aktywne. Należy wykonać badania potwierdzające np. test oddechowy. Po potwierdzeniu zakażenia o tym czy istnieją wskazania do lecenia bakterii zadecyduje lekarz rodzinny lub gastroenterolog.