Wynik badania w kierunku Helicobacter Pylori a norma

Witam, odebrałam dziś wynik badania surowicy krwi na helicobacter pylori IgG, mój wynik to 1.80 a z tego co jest napisane obok norma to 0,99. Badanie robiłam prywatnie i chciałam prosić o odpowiedź na kilka pytań zanim dostanę się do lekarza, tzn.: czy mój wynik rzeczywiście przekracza normę? Czy jest to już podstawa do leczenia antybiotykami? Czy ten wynik oznacza, że mam w tej chwili helicobacter, czy może to oznaczać, że miałam z nim kontakt a już go nie ma?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, badania igG nie rekomenduje się do rozpoznania zakażenia H. Pylori. Wynik świadczy jedynie o przebytym w przeszłości kontakcie z bakterią. Pozdrawiam