Intensywne i obfite wypadanie włosów u 38-latki
Dzień dobry! Mam straszny problem z nagłym wypadaniem włosów. Mam 38 lat i moje włosy zawsze były bardzo delikatne, ale pół roku temu zaczęły wypadać po prostu garściami. Dermatolog przepisał mi LOXON na 2 m-ce i rzeczywiście pomogło, zaczęły powoli odrastać. Jednak po mojej 2 miesięcznej kuracji wypadanie ruszyło ze zdwojoną siłą i już w ciągu miesiąca wypadło mi tyle, że widać gołą skórę na czubku głowy. Błagam o pomoc! Co powinnam robić? Ostatnio robiłam usg dopochwowe i wszystko było dobrze.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Witam,
czy wykonywała Pani jeszcze inne badania, badania laboratoryjne?Czy choruje Pani na jakies choroby?
Przyczyn takiego stanu rzeczy moze byc wiele..
Sugeruje udac sie na konsultacje do lekarza medycyny estetycznej badz dermatologa,który okresli sposób dalszego postępowania/leczenia.
Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i 70-krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra. Metoda umożliwia ocenę tych bez konieczności pobierania włosów (bezinwazyjnie). Bardzo pomocne są zabiegi mezoterapii skóry głowy. Zabiegi te wykonuje się w serii zabiegów. Mezoterapia polega na miejscowej iniekcji skóry głowy i wprowadzaniu substancji odżywczych. Cebulki włosowe otrzymują zdrową dawkę wartościowych substancji, dzięki czemu możliwe jest powstrzymanie procesu ich słabnięcia i wypadania. Zabiegi wykonuje się w serii co około 7-10 dni. Czasami mezoterapia skutkuje odrostem utraconych włosów. Nie ma jednak gwarancji odtworzenia owłosienia ale poprawa wyglądu i kondycji jest pewna. Leczenie tą metodą ustalane jest indywidualnie, w zależności od kondycji włosów pacjenta.
http://lenartowiczclinic.pl/trichoskopia-badanie-skory-glowy-i-wlosow