Intensywny zapach amoniaku z ust i kału u dziecka

Witam. Chciałam się dowiedzieć co jest powodem intensywnego zapachu amoniaku z ust i kału , dziecko w wieku 6 lat stwierdzone zapalenie żołądka i dwunastnicy problemy trawienne bóle brzucha poposiłkowe ale co jest powodem tego zapachu.... Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, powodem tego zapachu sa ciała ketonowe. Konieczna jest diagnostyka, czy powodem dolegliwości sa zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, czy cukrzyca. Prosze skonsultować sie z lekarzem pediatra. Pozdrawiam.

Najczęściej zapach amoniaku w oddechu świadczy o chorobie nerek, której zwykle towarzyszą niewydolność krążenia, świąd skóry i zaburzenia elektrolitowe. Może podobny zapach występować w cukrzycy, chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy, refluksie żołądkowo-przełykowym.
Proszę poczytać sobie na ten temat na stronie:
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/przyczyny-nieprzyjemnego-zapachu-z-ust-czy-to-objaw-choroby_41020.html