Popękane usta, nerwowość i intensywny zapach z ust u dziecka

Witam. Moj roczny synek od kilku tygodni zle sypia. Jego pieluszki maja brzydki, intensywny zapach. Z ust czuc slodkawy zapach (ale nie codziennie, sa przerwy w tych objawach), duzo pije i czesto podjada. Usta ma popekane jakby byl odwodniony, latwo sie denerwuje. Czy to moze byc kwasica ketonowa? Jesli tak to czy moze byc spowodowana cukrzyca? Co robic, jaka diete wprowadzic?

Aleksander Ropielewski

Tak, objawy mogą odpowiadać objawom cukrzycy. Nie ma innego skutecznego leczenia niż insulinoterapia. Proszę zgłosić się na SOR lub do poradni chorób metabolicznych. Im szybciej zdiagnozuje Pani przyczynę tym lepiej.
Pozdrawiam