Brzydki zapach z ust 2-letniego dziecka

mam 2 letnia coreczke i wlasnie dzisiaj poczulam od niej bardzo brzydki zapach z ust tak jak zapach kupy co to znaczy i oczym to moze swiadczyc bo zaczynam sie obawiac

czasem związane jest to z reffluksem żołądkowym ,brzydko pachnie zawartośc trawiąnego jedzenia w żołądku ale bardziej prawdopodobne że to ropne migdałki, lub ewentualnie jakiś inny ropny zapach z jamy ustnej. Jeśli dziecko mado tego objawy bólu brzuszka po jedzeniu, brak apetrytu, to można myśleć o refluksie żołądkowym i nieżycie żoładka .