Brzydki zapach z ust u 30-latka

witam mam bardzo pawazny broblem który mi niszczy zycie mam przytki zapach z ust przypominający stęchliznę, ma charakter słodkawy , kojarzy się z odorem zepsutych jajek i czosnku albo świeżo otwartych zwłok nie wiem jak dłógo wytszymam bylem u lekarzy nikt nie wie z kad to sie v bierze

Witam
Najważniejsze w zwalczaniu przykrego zapachu z ust jest postawienie właściwej diagnozy co jest jego przyczyną. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej jest to kamień nazębny, którego usunięcie likwiduje problem. Z innych czynników należy wymienić palenie papierosów, picie alkoholu oraz niektóre potrawy (cebula, czosnek, sery), suchość jamy ustnej, zepsute zęby , chore migdałki, zatoki oraz cały szereg chorób wewnętrznych ( przewlekłe zapalenie oskrzeli, niekontrolowana cukrzyca, infekcja dróg oddechowych, wątroby lub nerek i zaburzenia trawienia, takie jak refluks i in.)
Z domowych sposobów likwidujących przykry zapach z ust polecam zieloną pietruszkę dodawaną do potraw, żucie ziaren kopru oraz picie zielonej herbaty. Natomiast z gotowych płynów do płukania j. ustnej polecam Meridol Halitosis.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Mamy kilka powodów cuchnięcia z ust:

1. choroby zębów i dziąseł - zęby z próchnicą, zęby do leczenia kanałowego, paradontoza, kamień nazębny, źle doczyszczone zęby itp.
2. choroby bakteryjne gardła (angina, przewlekłe zapalenie migdałków podniebiennych)
3. choroby nosa i zatok (na przykład angina, zapalenie ropne zatok przynosowych)
4. problemy spoza jamy ustnej - refluks żołądkowo-przełykowy oraz zaburzenia motoryki górnego odcinka przewodu pokarmowego. W tym przypadku mogą pojawiać się dodatkowe objawy w postaci białego, beżowego lub żółtego nalotu na języku. Szczotkowanie języka nie rozwiąże problemu, gdyż szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć całego nalotu w dystalnej części języka

Postępowanie:
Ustalić przyczynę schorzenia – wskazana wizyta u dentysty, następnie u laryngologa, a jeżeli zęby, gardło i zatoki są zdrowe, najwłaściwszym rozwiązaniem jest gastroskopia. Leczenie zależy od przyczyny problemu.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl

Jest wiele przyczyn brzydkiego zapachu z ust. Jednym z nich jest kamień nazębny, który trzeba zdjąć u stomatologa. Oprócz tego należy codziennie nitkować zęby, żeby oczyścić powierzchnie stykających się zębów, do których nie dociera szczoteczka i płukać płynem do płukania ust. Ważną rzeczą jest również czyszczenie języka - można specjalnym przyrządem do tego lub szczotkować szczoteczką. Ważna też jest dieta, wykluczenie refluksu żołądkowo-przełykowego oraz innych chorób.