Przyczyna przykrego zapachu z ust

Mam bardzo przykry zapach z ust,zapach starych drożdzy.Jak pozbyć się tego zapachu.Codziennie myję zęby i nic to nie pomaga.Co może być przyczyną tego stanu.

Szczotkowanie zębów nie wystarczy aby zachować idealną higienę jamy ustnej. Zawsze przed myciem przestrzenie między zębami powinny być oczyszczone nitką dentystyczną. Nie należy zapominać o higienie języka za pomocą skrobaczki. Na pewno będzie potrzebna konsultacja stomatologiczna. takie problemy często wynikają z dużego stanu zapalnego dziąseł którego nie da się usunąć domowymi sposobami.

Witam. Wszystko wskazuje na to, że ma Pani grzybicę. Konieczna będzie więc wizyta u lekarza, wykonanie wymazu z języka i posiewu oraz wdrożeniu leczenia. Proszę pamiętać również podczas higieny j. ustnej o czyszczeniu języka, oraz ograniczeniu spożywania słodkich rzeczy. Z innych przyczyn takich dolegliwości należy wymienić suchość jamy ustnej, zepsute zęby , chore migdałki, zatoki oraz cały szereg chorób wewnętrznych ( przewlekłe zapalenie oskrzeli, niekontrolowana cukrzyca, infekcja dróg
oddechowych, wątroby lub nerek i zaburzenia trawienia, takie jak refluks i in.). Pozdrawiam Krystyna Pikała

Witam
przyczyną przykrego zapachu z ust może być kilka czynników- np choroba wrzodowa, niedostateczna higiena, periodontopatia, przewlekłe zapalenie migdałków. należy skontaktować się z dentystą w celu weryfikacji przyczyny żeby zastosować odpowiednie kroki.

Często przyczyna przykrego zapachu z jamy ustnej jest zalegający kamień , płytka nazębna i związany z tym stan zapalny dziąseł . Niezbędny profesjonalny skaling i leczenie stanu zapalnego .Oczywiście właściwe szczotkowanie i system higieny międzyzębowej. Przyczyną mogą też być bakterie wytwarzające siarkę , bytujące m. in. na języku. Tu mogę polecić Meridol Halitosis - pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej.
Należy pamiętać , że przykry zapach z ust może też mieć przyczynę inną niż stomatologiczna. Proponuję jednak wykluczyć najprostrze ...