Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam
Najważniejsze w zwalczaniu przykrego zapachu z ust jest postawienie właściwej diagnozy co jest jego przyczyną. Z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej jest to kamień nazębny, którego usunięcie likwiduje problem. Z innych czynników należy wymienić palenie papierosów, picie alkoholu oraz niektóre potrawy (cebula, czosnek, sery), suchość jamy ustnej, zepsute zęby , chore migdałki, zatoki oraz cały szereg chorób wewnętrznych ( przewlekłe zapalenie oskrzeli, niekontrolowana cukrzyca, infekcja dróg oddechowych, wątroby lub nerek i zaburzenia trawienia, takie jak refluks i in.)
Z domowych sposobów likwidujących przykry zapach z ust polecam zieloną pietruszkę dodawaną do potraw, żucie ziaren kopru oraz picie zielonej herbaty. Natomiast z gotowych płynów do płukania j. ustnej polecam Meridol Halitosis.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

0

Mycie zębów jest tylko jednym z elementów higieny j. ustnej. Proszę nauczyć syna nitkowania zębów, ponieważ w przestrzenie międzyzębowe szczoteczka do zębów nie dotrze. Do tego należy dołączyć systematyczne stosowanie płukanek do jamy ustnej. Najczęściej przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest zapalenie dziąseł lub próchnica zębów. Po wyeliminowaniu tych problemów trzeba przyjrzeć się nalotom na migdałkach podniebiennych, które mogą być rezerwuarem bakterii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy