Intepretacja wyników badań morfologi w ciąży

Witam! Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań morfologi. Dodam, że jestem w 13 tygodniu ciąży. Dopiero odebrałam wyniki i strasznie się niepokoję. Dodam, że to moja 3 ciąża, 2 pierwsze poroniłam samoistnie, stwierdzono u mnie zespół antyfosfolipidowy, przyjmuję co drugi dzień zastrzyki i 2 razy dziennie luteinę. Ogólnie czuję się ciągle osłabiona, częste zawroty głowy, zdażyły się omdlenia. Podaje wyniki badań: MORFOLOGIA: WBC {tys./uL} 7.40, RBC {mln/uL} 4.50, HGB {g/dL} 12.6, HCT {%} 37.7, MCV {fL] 84.0, MCH {g/dL} 33.3, PLT {tys./uL} 216, RDW {%} 15.3 {+}, PDW {fL} 14.3, MPV {fL} 8.2, PCT{%} 0.18, GRA {tys./uL} 5.50, LYM {tys./uL} 1.70, MON {tys./uL} 0.20, GRA% 73.0, LYM% 24.1, MON% 2.9; BIOCHEMIA: GLUKOZA:72.5 {mg/dL}. Proszę o odpowiedź, dziękuję. Monika

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki nie budzą niepokoju. Nieco podwyższony jest odsetek granulocytów obojętnochłonnych, jednak stężenie wyrażone w liczbach bezwzględnych jest prawidłowe, zatem nie należy się martwić. Ze względu na współistniejące obciążenia, należy wypełniać zalecenia lekarza sprawującego opiekę nad ciążą.

Pozdrawiam