INTERPRETACJA BADAŃ KRWI

WITAM. JESTEM BARDZO ZANIEPOKOJONA WYNIKIEM MID%. O CZYM TO MOŻE ŚWIADCZYĆ? WBC 4,4, LYMPH 1,5, MID 0,5, GRAN 2,4, LYMPH% 33,8, MID% 11,8 (3,0-11,0), GRAN% 54,4, HGB 13,7, RBC 4,68, HCT 41.5, MCV 88,8, MCH 29,2, MCHC 33,0, RDW-CV 14,0, RDW-SD 45. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ. MAM 34 LATA I JESTEM KOBIETĄ.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Skrótem MID oznacza się średnie i duże leukocyty, m.in. eozynofile, bazofile, monocyty, blasty i in. Podwyższenie ich odsetka nie jest w Pani przypadku znaczne, a co ważniejsze liczba bezwzględna jest prawidłowa.

Niestety zbiorcze ujęcie tych komórek uniemożliwia dokładną ocenę poszczególnych frakcji. W przyszłości warto wykonywać ręczny rozmaz krwi, który jest dużo dokładniejszy oraz wyróżnia poszczególne rodzaje komórek.

Pozstałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam