Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja badań serologicznych

Witam, mam pytanie. Moje wyniki z toksoplazmozy wyszły następująco: IgM ujemne, a IgG 3127 ze strzałką wzrostową. Co to oznacza, czy jestem zarażona toksoplazmozą? Bardzo proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Krioprezerwacja płodności

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Podwyższony poziom przeciwciał IgG świadczy o przebytej przez Panią w przeszłości tokspolazmozie. Choroba ta u osób dorosłych z prawidłową odpornością przebiega bezobjawowo i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Przeciwciała IgG pojawiają się po kilku tygodniach od zakażenia i utrzymują się we krwi przez wiele lat (niekiedy do końca życia). Stanowią one zabezpieczenie przed kolejną infekcją. Na czynną infekcję toksoplamatyczną (niebezpieczną dla rozwijającego się płodu) wskazuje wysokie miano przeciwciał IgM, a to jest u Pani ujemne (prawidłowe). Niestety, nie Podała Pani powodu wykonania badań serologicznych. Jeżeli jest Pani w ciąży lub w okresie jej planowania, wskazane byłoby jedynie oznaczenie awidności przeciwciał IgG. Badanie to określi przybliżony czas, w którym doszło do zakażenia.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy