Interpretacja badania krwi u 62-latka

Mam na imię Grzegorz lat 62. Odebrałem wynik badania krwi na glukozę , TSH , insulinę. Glukoza to wynik 98 mg/dl, insulina wynik ok t.j. 7 uIU/ml , TSH(ICD-9: L-69) wynik 6,2407 uIU/ml. Proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie (ponieważ nie podaje Pan norm, które w każdym laboratorium mogą być różne) ma Pan podwyższone TSH, co może wynikać z chorób tarczycy. Największe prawdopodobieństwo ma niedoczynność tarczycy. Proszę udać się do endokrynologa. Konieczne będzie oznaczenie wolnych hormonów tarczycy.