Interpretacja badania MR odcinka szyjnego kręgosłupa
Witam. Proszę o interpretacje badania MR odcinka szyjnego. Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona. Zwyrodnieniowe zaostrzenie i wydłużenie krawędzi kręgów również w kierunku dokanałowym.Osteofity na tylnych krawędziach trzonów C5 i 6. Na wysokości C5-6 obecna duża okrężna wypuklina,która wraz z osteofitami uciska rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe w zwężonych otworach mk. Centralne uwypuklenia tarcz mk C4-5 i C6-7 redukujące przednią rezerwę płynową kanału kręgowego.Naczyniak kręgu C6 , 8mm

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
w wyniku badania MRI opisane są zmiany zwyrodnieniowo - dyskopatyczne odcinka szyjnego kręgosłupa. W zależności od rodzaju i nasilenia objawów klinicznych ustala się postępowanie, które w większości przypadków jest zachowawcze - rehabilitacyjne.
Należy pamiętać, że podstawą jest dokładnie zebrany wywiad lekarski i badanie fizykalne pacjenta. Badania obrazowe stanowią uzupełnienie obrazu klinicznego. Nigdy nie leczymy wyniku badania. Leczymy konkretnego pacjenta, a postępowanie jest każdorazowo indywidualne. Naczyniak kręgu C6 wymaga konsultacji neurochirurgicznej.