Interpretacja MR odcinka szyjnego u 60-latki
Witam. Proszę o interpretecje MR odcinka szyjnego. Fizjologiczna lordoza szyjna zniesiona.Zwyrodnieniowe zaostrzenia i wydłużenia krawędzi kregow, również w kierunku dokanałowym.Na wys. C5-6 obecna duza okrężna wypuklina,która wraz z osteofitami uciska rdzeń kręgowy i korzenie nerwowe w zwężonych otworach mk. Centralne uwypuklenia tarcz mk C4-5 i C6-7 redukujące przednią rezerwę płynową kanału kręgowego. Zmiany degeneracyjne szpiku trzonu C5 typu 1. Naczyniak kręgu C6 średnicy 8mm.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię oraz zmiany zwyrodnieniowe np. w postaci wyrośli kostnych - osteofitów.
Wskazana konsultacja u lekarza zlecającego badanie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.