Interpretacja badania na wątrobę - fosfataza zasadowa

Witam. Proszę o pomoc w interpretacji wyników badań na wątrobę. Fosfataza zasadowa (ICD-9: L11 ) 44 U/1 35 105 N ALT (ICD-9:I17) 30 U/1 0 33 N AST (ICD-9:I19) 43 U/1 0 32 H Przepisałam tak jak było na wynikach, ponieważ nie wiem która liczba to wynik. Mam 20 lat i przyjmuje tabletki hormonalne. Widzę że chyba jest coś nie tak z AST, ale czy jest to powód do zmartwień? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Wynik świadczy o niewielkim podwyższeniu AST (43) norma od 0 do 32. Takie niewielkie podwyższenie aktywności tego enzymu może być właśnie związane z przyjmowanymi lekami hormonalnymi i nie budzi absolutnie żadnego niepokoju.