Wyniki badania u 37-latka

Dobry wieczor. Prosze o pomoc jak mam odczytac wyniki bada. GGTP (ICD-9: L31) zakres referencyjny <50,0, moj wynik 56,0. TG-trigliceryny (ICD-( ICD-9: 049) zakres <150, ,moj wynik 185, ALT (ICD-9: I17) zakres <45.0, moj wynik 58.0, AST (ICD-9:I19) zares <35.0 moj wynik 33.0. Cholesterol calkowity <190, moj wynik 229. Dziekuje za wszelkie informacje. Pozdrawiam

Są to wyniki badań z pogranicza normy. Cholesterolem można się nie przejmować. Podwyższone próby watrobowe mogą świadczyć o uszkodzeniu wątroby. Możliwe, że za ok 3 tygodnie te badania wrócą do normy. Jeśli nie trzeba będzie diagnozować wątrobę w szczególności w kierunku zakażenia wirusowego. Koniecznie proszę unikać alkoholu.