Interpretacja badania żołądka

Witam. Proszę o interpretację wyników.Przełyk - zaznaczone naczynia palisadowe. Linia ''Z'' prawidłowo położona, nieregularna. Wypust,dno,trzon,antrum- śluzówka niez.Oźwiernik kształtny,drożny.Opuszka i część pozaop. bez zmian. Test HP + po 5. Wycinki do badań H-P z dwunastnicy: opuszka (2) i część pozaop. (1) Rozpoznanie:: K90.9. Nieprawidłowe wchłanianie. Mikroskopowo A - B: wycinki b. śluzowej opuszki i zstępującej części dwunastnicy o budowie histo. w granicach normy.

Witam serdecznie. Badanie wskazuje na obecność bakterii helicobacter pyroli, która może prowadzić do rozwoju stanu zapalenia błony śluzowej żołądka. Mikroskopowo nie wykazano cech, które mogłyby być niepokojące onkologicznie. Warto aby wynik skonsultował gastrolog.