Interpretacja gazometrii z krwi żylnej

Witam proszę o pomoc w interpretacji gazometrii z krwi zylnej pH 7,374 pCo2 55,0 mmHg pO2 17,3 mmHg sO2 18,7% Czy sa one dobre i nie musze konsultowac ich z lekarzem?Wizyte dopiero za pol roku mam

Witam.
O ile pH można uznać za prawidłowe, a podwyższone pCO2 uznać za spowodowane zasadowicą metaboliczną lub hiperwentylacją, to pozostałe parametry wskazują na niewydolność oddechową uniemożliwiającą przeżycie!
pO2 17 !!!, saturacja 18,7% !!! Litości!
Badania zostały nieprawidłowo pobrane, nie nadają się do interpretacji i należy je powtórzyć!

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org