Gazometria, za niski poziom CO2 we krwi

Witam ponownie :) Na początku chciałam bardzo podziękować za odpowiedź na wcześniej zadane pytanie. Jednak chciałabym też uzyskać odpowiedź odnośnie gazometrii. Niepokoi mnie za niski poziom CO2 ( 32,3 ). Co Pani o nim myśli? Jak mogę zwiększyć poziom CO2 we krwi i czy tak niski poziom we krwi nie zagraza mojej 9 tygodniowej ciąży? Oto pełne wyniki gazometrii: Typ krwi - krew kapilarna, ph 7,437, PCO2 32,3 mmHg (+) za mało, PO2 80,5 mmHg (--), SO2 96,2%. Wartości obliczone: cHCO3 21,3 mmol/l, BE  2,0 mmol/l, SO2 (c) 96,2%. Proszę o interpretację, pozdrawiam serdecznie, Magda

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

przede wszystkim warto, aby powiedziała Pani z jakiego powodu zostało badanie wykonywane - czy leczy się Pani na astmę albo czy pojawiły się duszności? W powyższych wynikach pCO2 jest nieznacznie obniżone i nie należy się tym przejmować. Nie ma Pani powodów do niepokoju.