Czy to może być toczeń u 32-latki?

W 2014 pojawiły się u mnie objawy neurologiczne. Mrowienie dłoni, odrealnienie, ataki paniki z tachykardią, fascykulacje, mioklonie, bole głowy, sztywność mięśni, bole mięśni jak zakwasy, nadwrażliwość na dźwięk, szumy uszne, uczucie palenia punktowego skóry, mrowienie tyłu głowy, bole oczu ( suche oko, bole zagalkowe) męty w oczach i sniezenie,uczucie slabosci kończyn najpierw prawostronne potem obustronne, uczucie spadania, bujania itp. Badania które zrobiłam : 2017 - tk glowy z kontrastem, mri glowy z kontrastem, eeg, doppler tętnic, ekg, usg serca, usg piersi, usg szyi i tarczycy, morfologia, b12, mg, wapn zjonizowany i nie, k, potas, b6 (bliżej dolnej ale w normie) ck wyszło 171 w normie do 180 ale szlam szybko spory kawał na piechotę, ebv, borelioza met elisa - ujemne, wszystko wyszło w normie. W 2018 wróciły objawy, zrobiłam : - Mri odc szyjnego - bez zmian -emg 2 mięśnie - ok -tak jamy brzusznej -ok -rtg płuc - ok - gastriskopia - przewlekły naciek zapalny z cechami dysplazji, przepuklina rozworu przełykowego, nieregularna linia z W roku 2020 po urodzeniu dziecka wróciły objawy że zdwojoną siłą. Powtórzyłam w grudniu mri glowy (1,5 tesli), wszystko wyszło ok, znajomy mający wiedzę radiologiczna zauważył lekko powiększona przestrzeń vr, (nie opisał tego radiolog więc pewnie nic takiego). Eeg - wszystko ok, próba tezyczkowa wybitnie dodatnia . W styczniu 2021 zrobiłam. Mri odc szyjnego i piersiowego - wyszły czyste, w piersiowym wypuklina na poziomie th7-th8 modulująca rdzen, uciskająca worek oponowy. Czy moje wyniki mri 1,5 tesli po 7-8 latach wykluczają sm? Czy mam zrobić mri 3 teslowy? Czy moje objawy mogą być od tezyczki utajonej? (bede robić io, gazometrie, kPU, ceruloplazmine). Czy to może być toczen? Rzs, zssk? Zrobić badania ana?

A jaki nastrój i sen?? ; Może to wskazywać na problemy nerwicowe, stresowe. Zrobiła Pani bardzo dużo badań labor, MRI głowy i kręgosłupa, liczne testy , poziomy witamin... " Powtórzyłam w grudniu mri glowy (1,5 tesli), wszystko wyszło ok, znajomy mający wiedzę radiologiczna zauważył lekko powiększona przestrzeń vr, (nie opisał tego radiolog więc pewnie nic takiego). Eeg - wszystko ok, próba tezyczkowa wybitnie dodatnia . W styczniu 2021 zrobiłam. Mri odc szyjnego i piersiowego - wyszły czyste, w piersiowym wypuklina na poziomie th7-th8 modulująca rdzen, uciskająca worek oponowy. Czy moje wyniki mri 1,5 tesli po 7-8 latach wykluczają SM? Czy mam zrobić MRI 3 teslowy? Czy moje objawy mogą być od tezyczki utajonej? (bede robić io, gazometrie, kPU, ceruloplazmine). Czy to może być toczen? Rzs, zssk? Zrobić badania ana? ">>>>> Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog