Co oznaczają te dolegliwości u 27-latki?

Witam ! Mam OGROMNY problem, mam 27 lat, -kaszle od 8 lat, ciągle odkrztuszam wydzielinę z reguly brązowawo-zółtą/ zielona- od tego czasu powiekszony prawdy wezel chlonny szyjny - ciągle chrzakam przez uczucie oblepionego gardła i strun glosowych - codziennie chrypa i zaniki glosu - owrzodzone gardło - codziennie z rana musze " odcharknac" brudnożółta wydzueline, ktora zalega mi w przełyku, później ciągle kaszle odkrztuszajac to dziadostwo do poludnia - mam tez problemy z zoladkiem- czeste bole/ zaparcia/ luzne stolce -swiad głowy, ciała -bardzo sucha skóra -czeste zmiany w jamie ustnej, na ustach - od przebytej choroby w Lutym ( bodajze opruyszczkowe zapalenie jamy ustnej)- pojawil sie problem z przelykaniem oraz krztuszeniem, wystepuje okresowo - uczucie dyskomfortu w gardle, czuje jakbym w przelyku miala jakies owrzodzena - łupież nawracający -osłabienie, siniaki pod oczami, wypadanie wlosow Dodatkowo problemy z kregosłupem, duzy ból w odcinku piersiowym, problem z prawa łopatką, wysoko ulozona ( w rtg- znaczna skolioza) Przeszłam przez mase lekarzy, kazdy rozklada ręce. Wykonana Gastroskopia ( wyszedl refluks krtianiowo-przelykowy- jednak lekrz twierdzi, ze to nie jest przyczyna problemu), Gazometria, Spirometria, TK płuc, Tk zatok-pogrubienie malzowin , Rezonans Głowy, wymaz z gardla- gronkowiec, Tarczyca-ok, krew ok ( jedynie eozynofile wysoko), Juz nie wiem u kogo szukac pomocy, jakie badania robic. Rodzina i ja jesteśmy załamani, bo nie mogę normalnie funkcjonowac. Myślałam o : grzybicy , pasozytach, chlamydia pneumonia, prosze o pokierowanie co robic !

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Prawidłowo, że wykonano już niezbędną diagnostykę, która mogła wyeliminować poważniejsze schorzenia.

Objawy, które Pani opisuje są bardzo rozbieżne i trudno je będzie przyporządkować do jednej konkretnej jednostki chorobowej. Na pewno warto by było dodatkowo skonsultować się z lekarzem alergologiem, który po badaniu przedmiotowym i analizie dotychczasowych badań zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

W związku z występującymi dolegliwościami ze strony górnych dróg oddechowych, jak i przewodu pokarmowego mogłyby wskazywać na obecność pewnej alergii. Jest to na tyle prawdopodobne, że w morfologii wystąpiły podwyższone eozynofile, których wartość wzrasta głównie przy alergii oraz obecności pasożytów.

Stwierdzony refluks żołądkowo – przełykowy może być jednym z przyczyn Pani objawów.

Ponadto można wykonać jeszcze poziom prób wątrobowych, kreatyniny, ferrytyny, witaminy B12 oraz kwasu foliowego, a także analizy kału pod kątem obecności pasożytów.

W przypadku wykrycia pewnego rodzaju alergii, istnieje wiele sposobów odczulania, aby złagodzić istniejące dolegliwości.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/alergia-wziewna

https://portal.abczdrowie.pl/alergia

https://portal.abczdrowie.pl/eozynofilia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.