Interpretacja morfologii u 26-letniej kobiety

Witam, proszę o interpretację morfologii. Krwinki czerwone (RBC) 5,33 x10´6/ul 3,5 - 5 MCV 70,4 fl 80 - 100 MCH 22,5 pg 26 - 37 RDW-CV 20,0 % 11,0 - 16,0 Pozostałe w normie. Z góry dziękuje za pomoc pozfrawiam MCH

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obniżenie poziomu MCV oraz MCH najczęściej jest wynikiem niedoboru żelaza. Koniecznie proszę zatem wykonać badanie poziomu żelaza. Pełny wynik morfologii powinien natomiast ocenić lekarz, który zlecił badanie.