Interpretacja MR jamy brzusznej z kontrastem
Witam. Dokładnie rok temu miałem badanie MR jamy brzusznej z kontrastem. Badanie wykonano w sekw. TSE,EFE i SPIR w czasie T1 iT2 zależnym oraz w T1 po dożylnym podaniu kontrastu. Na pograniczu płatów wątroby wykazano hyperintensywne w T2 i SPIR ognisko obwodowe o wymiarach 15x10mm.W czasie trwania T1 zmiana ma niski sygnał i nie ulega wybarwieniu po dożylnym podaniu kontrastu-obraz MR torbieli.Reszta w normie. Naczyniak w trzonie kręgu Th9 14mm. Jak mam to rozumieć? Z góry dziękuje za odp.

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Obie wspomniane zmiany to łagodne twory. Zarówno naczyniak w odcinku piersiowym kręgosłupa jak i torbiel w wątrobie nie wymagają pilnej interwencji chirurgicznej. Nie mniej jednak także obie zmiany wymagają okresowej kontroli.