Interpretacja opisu choroby żołądka

Będę bardzo wdzięczna o opis tej choroby ( na język potoczny):przewlekłe, aktywne zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka stopnia dużego z metaplazją jelitową dołeczkową.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zapalenie błony śluzowej żołądka oznacza występowanie stanu zapalnego w obrębie śluzówki. Metaplazja oznacza natomiast przekształcenie jednej tkanki w drugą - w tym przypadku w błonę śluzową jelita cienkiego. Zasadniczo podany wynik nie jest powodem do niepokoju. Bez wątpienia wymaga Pani jednak obserwacji i leczenia farmakologicznego pod okiem specjalisty gastroenterologa.