Wynik histopatologiczny i Hyperplasia foveolaris mucosae antri ventriculi

czy mógłby Pan mi przetłumaczyć co oznacza moje rozpoznanie histopatologiczne: 1. Hyperplasia foveolaris mucosae antri ventriculi. 2. Gastritis cardialis chronica levi gradu cum metaplasia intestinali focali .
ponad rok temu

- oznacza Przerost dołeczkowy śluzówki części przedodźwiernikowej żołądka
2. Gastritis cardialis chronica levi gradu cum metaplasia intestinali focali
- oznacza Przewlekłe zapalenie błony śluzowej wpustu żołądka stopnia małego z metaplazją (zamiana jednego dojrzałego nabłonka w inny dojrzały w tym przypadku śluzówki żołądka w śluzówkę jelita) jelitową ogniskową.