Hyperplasia foveolaris mucosae antri ventriculi

Witam serdecznie otrzymalam z gastroskopii wynik o niniejszej tresci. hyperplasia foveolaris mucosae antri ventriculi. Jestem obecnie za granica, czy moja dolegliwosc wymaga natychmiastowej pomocy i co to oznacza pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

wynik można przetłumaczyć: Przerost dołeczkowy błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka. Jest to najczęściej wynik przewlekłego zapalenia żołądka. Konieczna jest konsultacja z lekarzem kierującym.

Pozdrawiam.