Hyperplasia foveoolaris mucosae anti ventriculi w wyniku badania histopatologicznego

Proszę o tłumaczenie na j. polski wyników histopatologicznych. 1.Hyperplasia foveoolaris mucosae anti ventriculi. 2.Hyperaemia mucosae corporis ventriculi

Lek. Tomasz Budlewski

1. Przerost dołeczkowy błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka.
2. Przekrwienie błony śluzowej trzonu żołądka.