Wynik gastroskopii 64-latki

Mam 64 lata. Wyniki gastroskopii: Żołądek podatny na insuflację, perystaltyka widoczna, jeziorko śluzowe.Błona śluzowa całego żołądka zanikowa, pstra, plamiście zaczerwieniona. Test Hp - dodatni. Wyniki histopatologii: 1. Antrum - Atrophia mucosae anti ventriculi ( / ) sine inflammationis. 2. Kąt - Gastritis chronica levi gradu cum atrophia mucosae ( / ). 3. Trzon - Gastritis chronica levi gradu cum atrophia mucosae ( / ) et metaplasia intestinali focali. Jak należy rozumieć tą diagnozę

Witam. Wynik oznacza przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka, z infekcją bakteria H.pylori - konieczne jest wdrożenie eradykajcji bakterii odpowiedzialnej za zmiany w żołądku.