Interpretacja USG piersi a konieczność biopsji

Kobieta lat 32. Proszę o interpretację usg piersi.-,, Oba sutki o budowie tłuszczowo-gruczołowej bez zmian ogniskowych. W tkance tłuszczowej piersi prawej na godzinie 11-tej obszar hyperechogeniczny o wym. ok. 22x4mm o echogeniczności lipoma. Poszerzonych przewodów mlekowym ani powiększonych węzłów chłonnych pachowych nie uwidoczniono." Czy potrzebna będzie biopsja? Bardzo się niepokoję czy to napewno tłuszczak. Czy mam powody do obaw. Bardzo prosze o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Magda

Witam , przecież ja nie moge powiedziec nic wiecej poza tym co czytam ( a Pani napisała). Lipoma jest nowotworem łagodnym wywodzącym się z tkanki tłuszczowej i przy tej wielkości mozna wyciąć go od razu w całości traktując zabieg jako biopsję - nazywa sie to wtedy biopsja wycinajaca , pozdrawiam , zż