Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 6 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja USG piersi i ból włókniaka

Wynik badania USG piersi. Sutki o utkaniu gruczołowym. W sutku lewym na godzinie 2 w odległośći ok.8cm od brodawki widoczna owalna hipoechogeniczna dobrze ograniczona zmiana ogniskowa o wym.ok 5x4mm prawdopodobnie odpowiadająca fibroadenoma. W okolicach zabrodawkowych przewody mlekowe wyprowadzajace nieposzerzone. W obu dolkach pachowych nie uwidoczniono powiekszonych wezlow chlonnych. ( badanie USG robilam tydzien po miesiaczce) teraz przed miesiaczka wlokniak bardzo boli jak siniak.
ponad rok temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opis badania wskazuje na obecność gruczolakowłókniaka. Jest to najczęstsza zmiana typu łagodnego piersi. Zwykle zaleca się obserwację zmiany. W przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych należy skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

Powinna się Pani zgłosić do Poradni Chorób Piersi w celu konsultacji.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy