Interpretacja USG tarczycy 61-latki
witam, chciałabym aby zinterpretowano wynik usg tarczycy, a mianowicie: tarczyca dwuplatowa, powiekszona w calosci, schodzaca dolnymi biegunami za mostek. plat prawy o wymiarach:ok. 7,5x3,0x2,8 cm. Płat lewy:ok.7,5x3,0x2,4 cm. Cieśń:gr. 0,6 cm. struktura miąższu prawidlowa. Guzki srednicy do 2,5 cm z ogniskami zwyrodnienia torbielowatego śr.do 0,8 cm. Ukrwienie miąższu prawidlowe. Okoliczne wezly chlonne nie powiekszone. Bardzo dziekuje za odpowiedz.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Gruczoł tarczowy kwalifikuje się do usunięcia z powodu patologicznego powiększenia stanowiącego potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Powiększająca się tarczyca przesuwa tchawicę oraz może uciskać przełyk. W konsekwencji mogą wystąpić trudności w oddychaniu oraz ból przy przełykaniu, a w bardziej zaawansowanych stadiach - niemożność przyjmowania pokarmów stałych. Z wynikiem badania należy zgłosić się do przyszpitalnej poradni chirurgicznej szpitala, w kótrym wykonywane są zabiegi usuwania gruczołu tarczowego.