Interpretacja USG tarczycy 61-latki

witam, chciałabym aby zinterpretowano wynik usg tarczycy, a mianowicie: tarczyca dwuplatowa, powiekszona w calosci, schodzaca dolnymi biegunami za mostek. plat prawy o wymiarach:ok. 7,5x3,0x2,8 cm. Płat lewy:ok.7,5x3,0x2,4 cm. Cieśń:gr. 0,6 cm. struktura miąższu prawidlowa. Guzki srednicy do 2,5 cm z ogniskami zwyrodnienia torbielowatego śr.do 0,8 cm. Ukrwienie miąższu prawidlowe. Okoliczne wezly chlonne nie powiekszone. Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Gruczoł tarczowy kwalifikuje się do usunięcia z powodu patologicznego powiększenia stanowiącego potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Powiększająca się tarczyca przesuwa tchawicę oraz może uciskać przełyk. W konsekwencji mogą wystąpić trudności w oddychaniu oraz ból przy przełykaniu, a w bardziej zaawansowanych stadiach - niemożność przyjmowania pokarmów stałych. Z wynikiem badania należy zgłosić się do przyszpitalnej poradni chirurgicznej szpitala, w kótrym wykonywane są zabiegi usuwania gruczołu tarczowego.