Wynik badania USG sutków 45-latki do analizy

Prosze o interpretacje wynikow USG SUTKOW-sytki o utkaniu gruczolowym torbiel o wym.9x5mm w sutku prawym na godz.6 patologicznych zmian ogniskowych nie stwierdza sie pojedyncze odczynowe wezly chlonne obustronnie w dolach pachowych USG TARCZYCY -gruczol tarczowy polozony typowo o wymiarach wiezina grubosci maks.2 mm plat prawy:28,5x10,5x9,5 vol 1,5cm3 plat lewy 39x11x10,5mm vol 2,1cm3 gruczol tarczowy nieco niejednorodny w miazszuczesci srodkowej plata prawego hypoechogeniczny guzek o sr.3mm poza tym bez patologicznych zmian ogniskowych tarczyca bez cech wzmozonego przeplywu patologicznie powiekszonych wezlow chlonnych nie uwidoczniono.

Tarczyca wymiarowo jest mała, ma miąższ niejednorodny i to może skutkować np. niedoczynnością tarczycy. Zmiana ogniskowa jest bardzo niewielka i raczej nie budzi cech złośliwości, więc zapewne wystarczająca będzie tylko obserwacja. Trzeba z tym wynikiem skonsultować się najlepiej bezpośrednio z endokrynologiem.