Wynik USG tarczycy osoby starszej

Witam, niepokoi mnie wynik USG tarczycy mojej Babci. Bardzo prosze o pomoc w interpretacji. Tarczyca dwupłatowa, położona typowo, o wymiarach ok. prawy płat 15x34x18mm, prawy 15x34x21mm, cisnienie 6mm. Echogenicznosc miazszu wybitnie niejednorodna, wieloguzkowa (?). W obu platach slabo wyodrebnione guzki do 7mm oraz zwapnienia. Lewy plat polozony nisko, ale nie siega za mostek. Torebka narzadu zatarta. Przeplyw krwi przez narzad prawidlowy wezly chlonne wzdluz naczyn szyjnych niepowiekszone.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Taki obraz USG jest wskazaniem do biopsji, podczas której zostaną pobrane fragmenty nieprawidłowo zmienionego gruczołu tarczowego.
Dopiero na podstawie wyniki histopatologicznego będzie możliwe ustalenie diagnozy i lekarz zaproponuje Państwu adekwatną metodę/y leczenia.