Wynik badania gruczołu tarczowego 31-letniej osoby do analizy

Witam...Prosze o interpretacje moich wynikow.. Gruczol tarczowy niepowiekszony o wymiarach: ciesn 4mm,prawy plat 16#16#40mm,lewy plat 14#13#38mm.W prawym placie owalna,niskiej echogenicznosci zmiana guzkowata,wielkosci ok 18#10mmo charakterze litym.Pozostalosc miazszu gruczolu jednorodny,normoechogeniczny.Obustronnie wzdluz naczyn szyjnych widoczne,nieliczne,owalne,hypoechogeniczne wezly chlonne dlug do ok.17mm. Stwierdzona niedoczynnosc taczycy..lek letrox 50.czekam na wyniki biopsji.dziekuje

Dzień dobry,

Postawienie ostatecznej diagnozy możliwe będzie dopiero po uzyskaniu wyników biopsji. Sugerowałbym Pani również wykonanie morfologii z ręcznym rozmazem i ocenę CRP. Jeśli nie robiła sobie Pani w ciągu ostatnich 2 lat rtg klatki piersiowej, to warto takie badanie kontrolnie wykonać. Co do dalszego postępowania, to proszę dokładnie słuchać zaleceń swojego lekarza i mówić mu o wszystkich występujących u Pani objawach.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz