Wynik USG tarczycy u 31-letniej kobiety

czy to usg tarczycy jest dobre?gruczol tarczowy dlugosc szerokosc zblizone do gornej granicy normy 5x2x2cm/o gladskiej torebce nieco podwyzszonej echogenicznosci,homogenny bez zmian ogniskowych ukrwienie umiarkowane. wzdluz lewej ICA trzy owalne jednorodne nieco przekrwione oraz dwa wchł.,14mmi8mm analogicznie wzdluz prawejICA.poj.drobne owalne w.chł.3-6mm pod MOS,obok dużych naczyń nad mostkiem oraz pojed..ziarnistymi prawym przy naczyniach

Magdalena StusiĹska

Tarczyca w badaniu nie wykazuje odchyleń, jednak należy go kontrolować (z racji wielkości na granicy normy). Węzły chłonne opisywane w badaniu mogą być węzłami odczynowymi po infekcji.