Interpretacja USG tarczycy u 23-latki
Moje USG tarczycy,prosze o interpretacje. Tarczyca mala o ostrej gruboziarnistej nieco podwyzszonej echogeicznosci z drobnymi obszarami o nieco nizszym echu z drobnymi przestrzeniami plynowymi. Unaczynienie miazszu skape. Zarysy granic wyrazne. W otoczeniu tarczycy patologicznych struktur nie widac. plat prawy o wymiarach13,3x17,4x42,4mm-obj 5,1ml plat lewy o wymiarach 14,2x17,8x46,2mm-obj 6,1ml ciesn 2,8 calkowita objetosc tarczycy ok 11ml.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam. Taki obraz tarczycy najczęściej towarzyszy jej zapaleniom o charakterze autoimmunologicznym. Ponieważ często współistnieją one z zaburzeniami funkcji tarczy konieczna jest ocena poziomi TSH i fT4.