Interpretacja wyniku USG tarczycy u 27-latki

Witam, chciałabym prosić o interpretację mojego wyniku badań usg tarczycy. Plat prawy o wym. 50x20x13mm obj ok 7ml Plat lewy o wym. 42x16x11 obj ok 7ml Ciesn o szczerokosci 2-4mm Gruczoł tarczycowy niepowiekszony nie zagłębia się za mostek. Miąższ obu platow o nieco niższym echu nieco niejednorodny. Na pograniczu prawego płata i ciesni torbielka. W dopplerze unaczynienie miąższu w normie Wokół naczyń szyjnych nie widac powiększonych I patologicznych węzłów chłonnych. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Joanna.

Żadnej istotnej patologii w badaniu USG tarczycy nie stwierdzono. Nie ma powodu do niepokoju. Interpretacją powinien zająć się lekarz kierujący na badanie USG, który powinien uwzględnić oczywiście w takim przypadku także badania laboratoryjne związane z tarczycą (np. poziomy hormonów).