Co oznacza wynik USG tarczycy 26-letniej osoby?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników usg tarczycy : PP 1,1x0,9x3,0cm Pl 1,3x0,9x3,5cm Ciesn 0,25cm Gruczoł tarczycowy położony typowo:posrodkowo, w Przednio dolnej części szyi, o nieregularnych widocznych obrysach, niepowiekszony. Miąższ gruczołu hypoechogenny, niejednorodny, x cechami wloknienia. Unaczynienie skąpe. Nie stwierdza się zmian ogniskowych w obrębie gruczołu tarczycowego. Węzły chłonne i przytarczyce niepowiekszony. Dziękuję!

Taki obraz tarczycy budzi podejrzenie jakiegoś przewlekłego stanu zapalnego (włóknienie). Pozostałe parametry morfologiczne tarczycy są w normie. Oczywiście interpretacją powinien zająć się endokrynolog i skorelować wynik z poziomem hormonów tarczycy i przeciwciał we krwi.