Jakie są interpretacje wyniku USG tarczycy?

Witam, bardzo proszę o interpretacje wyników usg tarczycy. Mam 24 lata i od roku, odkąd urodziłam syna zmagam się z nadczynnoscia tarczycy. Wyniki były tak wysokie że nie dało się dokładnie określić natomiast ostatnie badanie z lutego tsh, ft4, ft3 wyszły idealne. W badaniu usg z 28.02 stwierdzono następujące zmiany Opis: gruczoł tarczowy dwuplatowy polozony w obrebie szyi niepowiekszony, ciesn nieposzerzona. W lewym płacie przy srodkowo-górnej części obszar hypoechogenny niejednorodny 7x6x8,87x6x8mm-guzek z przewagą unaczynienia obwodowego, po za tyn miąższ gruczołu względnie jednorodny, nieco hyperechogenny o wzmożonej perfuzji miąższu bez wyraźnych zmian ogniskowych. Węzły chłonne szyi nie powiększone.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wynik badania wskazuje na guzek w obrębie miąższu tarczycy, który posiada kilka cech budzących niepokój onkologiczny. Warto wykonać biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC) tego guzka, a uzyskany materiał poddać badaniu cytologicznemu, w celu wykluczenia ewentualnej zmiany złośliwej. Proszę się jednak nie martwić, pomimo, że zmiana wygląda podejrzanie, w większości przypadków okazuje się być łagodna. Pozdrawiam i życzę zdrowia.