Jak interpretować wynik badania USG tarczycy i co on oznacza?

Bardzo prosze o interpretacje wyniku usg. Tarczyca polozona typowo o budowie dwuplatowej,prawidlowej echogicznosci ,miejscami niejednorodna z cechami wzmożonego unaczynienia. W prawym placie uwidoczniono dwa hipoechogeniczne,obwodowo unaczynione guzki o wym 5×3mm i 2,5×2mm oraz torbiel o wym2,5×2mm . W lewym płacie uwidoczniono hipoechogeniczny obwodowo unaczyniony guzek o wym4×4,5mm oraz dwie torbiele o wym 1,5×1.5mm i 2,5×1,5mm. W ciesni uwidoczniono normoechogeniczny obwodowo unaczyniony guzek o wym 7,5×4,5mm. Wymiary: PP 23×23×68mm PL 20×26×66mm ciesn do7mm w okolicach rozwodlen tt szyjnych wspolnych pojedyncze wezly chlonne o waskich zatokach tluszczowych i wym po lewej 24×6mm po prawek 26×5mm.Poza tym okoliczne wezly chlonne niepowiekszone o zachowanych zatokach tluszczowych. Czy to cos groznego?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u endokrynologa i rozważenie wykonania biopsji guzków . Dalsze postepowanie zalezy także od wyników badań hormonalnych tarczycy