Wynik badania hormonów tarczycy i USG

Witam, Wynik TSH 6,49 Ft4 1,24ng/dl tarczyca:polozona typowo,gruczol niepowiekszony,plat prawy wym. 4,16x1,54x1,28 plat lewy 3,69x1.4x1.27 ciesn szer. 0,19cm miaz tarczycy jednorodny strukturalnie normoechogeniczny bez zmian ogniskowych, Tchawica polozona centralnie okoliczne wezly chlonne niepowiekszone. Prosze o diagnoze

Dzień dobry,

Ma Pani zbyt wysokie TSH przy prawidłowym FT4, co wskazuje na subkliniczną niedoczynność tarczycy. Wskazany jest kontakt z endokrynologiem, który zbada Panią, oraz zaleci Pani dodatkowe badania, a w razie potrzeby zaordynuje odpowiednie leczenie. Średnie stężenie TSH w Pani wieku wynosi ok. 1,5, a więc jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy, wówczas warto zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz