Interpretacja wyników badań hormonalnych

Witam bardzo proszę o interpretację wyników badań Estradiol 344,60 pg/ml Testosteron 33,29 ng/dl 6-82 FT3 4,43 PG/ML 2-4.40 FT4 2.04 MG/DL 0.93 -170 anty -TPO 5 UL/ML 34 Bardzo dziękuje za interpretację i ewentualnie poradę
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Interpretując podane wyniki:
- nie napisała Pani w którym dniu cyklu wykonała Pani badanie poziomu estradiolu, co wyklucza możliwość interpretacji. Badanie powinno się wykonywać mniej więcej w 3 dniu cyklu, ale podany wynik jest stanowczo za wysoki, więc zapewne badanie wykonała Pani w innym dniu.
- poziom testosteronu jest prawidłowy,
- poziom hormonów fT4 i fT3 jest podwyższony co wskazuje na nadczynność tarczycy,
- poziom przeciwciał anty-TPO jest prawidłowy.
W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.