Interpretacja wyników badań hormonalnych u 23-latki

Witam, jestem kobietą, wiek 23 lata. Mam nieregularne cykle miesiączkowe oraz wzmożone owłosienie na brodzie i pod nosem. Badania wykonałam w 3 dc: 17-OH-Progesteron-2,51 ng/ml Androstendion->10,0 ng/ml Kortyzol-707,6 nmol/l Testosteron-0,65 ng/ml DHEAS-271,5 mg/dl TSH-1,63 mIU/l FT4-1,0 ng/dl FT3-4,4 pmol/l FSH-14,7 mIU/ml LH-20,6 mIU/ml Prolaktyna-6,3 ng/ml Estradiol-83,29 pg/ml Proszę o interpretację wyników. Magda

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
nieznacznie podwyższony jest poziom kortyzolu, poziom DHEA-S jest w normie (ale przepisane są złe jednostki, gdyż powinno być ug/dl, wynik 271 mg/dl jest raczej niemożliwy do osiągnięcia u człowieka).
Podwyższony jest poziom FSH, obniżony estradiolu.
Wyniki badań sugerują niedoczynność jajników i w tym kierunku powinna pójść dalsza diagnostyka.