Co mogę robić z nadmiernym owłosieniem?

Dzień dobry, od kąd pamiętam mam bardzo duże problemy z owłosieniem na ciele największy problem jest z udami, łydkami i od jakiegoś czasu także na brzuchu. Problem staje sie coraz bardziej dokuczliwy poniewarz włosy rosną bardo szybko i ciężko sie ich pozbyć. Co mogę z tym zrobić? Dodam jeszcze ze na nic nie choruję a ostatnie wyniki krwi były w normie.
KOBIETA, 19 LAT 6 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nadmierne owłosienie u kobiet bardzo często wynika z problemów hormonalnych. W związku z tym warto udać się do endokrynologa i poprosić o badania w tym kierunku. Sama morfologia krwi może być bowiem niewystarczająca.

Wśród przyczyn nadmiernego owłosienia można wyróżnić: zespół policystycznych jajników, choroby tarczycy, choroby nadnerczy, a także hiperprolaktynemię lub hiperandrogenizm.

Temat ten poruszaliśmy w naszych artykułach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-owlosienie,

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-hirsutyzm.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.