Nadmierne owłosienie przy niedczynności tarczycy

Witam,mam 36 lat i moj problem polega na tym ze mam problem z nadmiernym owlosieniem. W miejscu gdzie na ciele mialam meszek od jakiegos czasu rosna mi dluzsze wlosy. Co prawda jasne jak to u blondynki ale jednak. Lecze sie na niedoczynnosc tarczycy juz od paru lat i wczesniej nie mialam zadnego problemu. Pare miesiecy temu leczylam sie izotekiem poniewaz mialam tradzik,przechodzilam trzy kuracje i mam wrazenie ze to po nim zaczol sie moj problem,dlatego przerwalam kuracje ale problem pozostal.

Witam Panią,

Mało prawdopodobne jest, aby to Izotek wywołał objawy w postaci hirsutyzmu, W Pani przypadku warto wykonać usg ginekologiczne w kierunku zespołu PCO, ew. oznaczyć androgeny we krwi, których nadmiar może być przycyzną hirsutyzmu. Najczęstszym ich źródłem są jajnik. Androgeny u kobiet produkowane są również m.in,przez nadnercza.
Proszę udać się do endokrynologa, który zleci odpowiednia badania.
Pozdrawiam

Marek Derkacz