Nadmierne owłosienie, nadwaga a wyniki badań hormonalnych

Witam,proszę i interpretację badań: Prolaktyna 216,1 mU/l, Kortyzol 717,6 nmol/l, DHEA 28,9 ng/ml, DHEA-S 392,9 ug/dl, Poniższe badane w 4 dniu cyklu: 17-OH-Progesteron (s) 1,47 ng/ml, Androstendion 3,8 ng/ml, Testosteron wolny (s) 2,46 pg/ml, Testosteron 0,61 ng/ml, SHBG (s) 36,99 nmol/l, Estradiol (s) 103,3 pmol/l, FSH 5,41 IU/l, LH (s) 7,61 IU/l, TSH (s) 0,69 mU/l, fT3 4,8 pmol/l, fT4 20,67 pmol/l (leczę niedoczynność tarczycy). Dodatkowo mam trądzik, nadmierne owłosienie, nadwagę.

Witam serdecznie,
No ma Pani ewidentne zaburzenia hormonalne. Podwyższony kortyzol i to znacznie, bardzo wysoki poziom prolaktyny. Do tego niedoczynność tarczycy. Trądzik, nadmierne owłosienie to ewidentny objaw tych zaburzeń. Proszę udać się do dobrego endokrynologa, który zbada co leży u podstawy tych wszystkich zaburzeń hormonalnych i wprowadzi odpowiednie leczenie.
Radziłabym również udać się do dietetyka w Pani okolicy, który ułoży odpowiedni jadłospis, pomoże w walce z nadwagą ( proszę pamiętać, że nadmiar tkanki tłuszczowej może pogłębiać zaburzenia hormonalne).
Pozdrawiam,