Interpretacja wyników badań hormonalnych u 20-latki

Interpretacja wyników badań hormonalnych u 20-latki Witam. Mam nieregularne cykle miesiączkowe, problemy z trądzikiem oraz nadwagę. Badania wykonałam w 9 dc: testosteron - 0,50 ng/mL siarczan dehydroepiandrosteronu 15,50 umol/L hormon tyreotropowy - 1,48 uIU/mL globulina wiążąca hormony płciowe 64, 49 nmol/L estradiol - 53,57 pg/ml prolaktyna - 7,87 ng/mL hormon folikulotropowy - 6,20 mIU/ml oraz hormon luteinizujący 4,67 mIU/ml. Proszę o interpretację wyników. Kasia

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim należy zaznaczyć, że normy mogą się różnić w zależności od laboratorium, w którym wykonywane było badanie. Dlatego wyniki badań należy interpretować w oparciu o podane obok wyników normy. Po niektóre z hormonów należy badac w konkretnych dniach cyklu. Stąd trudno o interpretacje Pani wyników.

Większosc wyników wg orientacyjnych norm jest prawidłowa, ale tak jak pisałem wyżej.

Prosze zapozna się z tą stroną tam napisano kiedy wykonywac badania.
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badania-hormonow-plciowych-u-kobiet-normy-kiedy-wykonac-badanie_34323.html