Interpretacja wyników badania krwi i moczu

Witam! Właśnie odebrałam wyniki badań, proszę o ich interpretację: Biochemia: ALAT 14, ASPAT 18, BILIRUBINA CAŁKOWITA 1,47, Morfologia: WBC 5,9, RBC 4,22, HGB 13,3, HCT 37,5, MCV 88,9, MCH 31,5, MCHC 35,5, PLT 217, LYMPH41,2%, MXD 6,7%, NEUT 52,1, LYMPH 2,4, MXD 0,4, NEUT 3,1, RDW-CV 12,9, PDW 12,9, MPV 10,9, P-LCR 33,2. Rozmaz Mikroskopowy: Podzielone 54%, Kwasochłonne 1%, Zasadochłonne 1%, Limfocyty 40%, Monocyty 4%. OB 5, Badanie moczu: Ciężar wł. 1,010, Odczyn moczu 8, Leukocyty, Azotyny, Białko, Glukoza, Ciała ketonowe - nieobecne, Urobilinogen w normie, Bilirubina nieobecna, Erytrocyty nieobecne. Osad moczu: Nabłonki płaskie - dość liczne w preparacie, Leukocyty 3 kom/ul. Dodam, że jestem nosicielką wirusa wątroby EBV - Epsteina Barra. Czy coś powinno martwić mnie w tych wynikach? - to pierwsze pytanie. Drugie pytanie - jakie kroki powinnam podjąć, będąc nosicielką EBV?

Witam serdecznie!

Wyniki wykonanych badań laboratoryjnych są prawidłowe, więc nie powinny być powodem zmartwień.
Jeżeli chodzi o nosicielstwo wirusa EBV to jest ono bardzo powszechne, szacuje się, że nawet 90% społeczeństwa jest nosicielem wirusa.
Najczęściej zakażenie jest bezobjawowe, czasami przebiega pod postacią mononukleozy.
Wirus najczęściej przenosi się przez ślinę, z tego powodu powinna Pani unikać na przykład całowania małych dzieci, które prawdopodobnie nie są jeszcze zakażone.

Pozdrawiam